''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

Kripto ART Ekibinin ”TÜSİAD BGİV Ege” Başarısı

Blockchain teknolojisinin gücüyle yeni nesil dijital sanat platformu olma hedefiyle kurulan bir girişim olan Kripto ART, ”TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege 2021” asil katılımcısı seçilmişti. ”TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege 2021” programında gerçekleşen girişimcilik kampı sonucunda girişimci adayları ve ekipler sunumlarını gerçekleştirdiler. Rehber eşleşme gününde sunumların değerlendirilmesiyle finale çıkacak 6 ekip belirlendi ve ”Kripto ART” ekibi finalde yer almayı hak kazandı. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen TÜSİAD BGİV Ege Girişimcilik Kampı sonunda iş fikirlerini sunan ekiplerden seçilenler, EGİAD üyesi iş insanları ile çalışma fırsatını yakaladı. Kripto ART girişiminin eşleştiği EGİAD rehberi XGEN ENERGY CEO’su Murat Çekirdek oldu. 

Kripto ART Hakkında

”İstanbul Üniversitesi Blockchain Teknoloji Kulübü”nün kurucularının kurmuş olduğu Kripto ART, dijital sanat işlerinin blockchain teknolojisinin gücüyle niche bir değerli varlığa dönüştürülmesi yolunda küratörlük, eğitim ve teknik servisleri ile NFT sanatçısı olmak isteyenlere yardımcı olan ve pazar yeri desteği sağlayan bir girişimdir. Kripto ART hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

NFT Hakkında

Non-Fungible Token (NFT), en kısa tanımıyla başka bir eşi daha bulunmayan dijital varlıklardır. Koleksiyoner ürünlerinden sanal ayakkabılara, sanal oyun içeriklerinden dijital mülklere, eşsiz olan birçok dijital varlığı temsil etmektedir. Özellikle sanat sektöründe bir devrim niteliğinde olan NFT’ler blok zincir teknolojisi kullanılarak, büyük çoğunlukla Ethereum token standartlarıyla üretilmektedir. Ancak kripto para birimlerinin aksine Ethereum’un ERC-20 standardında değil, ERC-721 ve ERC-1155 standartlarında işlem görmektedirler.

Arz talep dengesi, tüm değeri olan varlıklarda olduğu gibi NFT’lerde de fiyatların belirlenmesini sağlamaktadır. NFT’lerin eşsiz olması sebebiyle satılan ürünler koleksiyon ürünü olarak kabul edilmekte ve değerleri çok yüksek olmaktadır.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege Hakkında

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ın, en çok başvuru aldığı bölgelerden biri olan Ege Bölgesine yönelik olarak kurgulanan TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege ile girişimci gençlerin EGİAD işbirliğinde desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Katılımcılar nasıl belirlenmektedir?

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!‘a başvurmuş, değerlendirme aşamasını başarı ile geçmiş fakat sıralama neticesinde 2021 katılımcıları arasında yer alamamış Egeli ekipler (Ege Bölgesinde yaşayan ya da Ege Bölgesinde öğrenim gören üyeye/üyelere sahip ekipler) TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Ege’ye katılma fırsatını yakalamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.