''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

İstanbul Üniversitesi Blockchain Kulübü Uluslararası Ödül Kazandı

1.236

2020 BEN Excellence Awards Ödül Töreni’nde İstanbul Üniversitesi Blockchain Kulübü, “Dünya Çapında Yılın En İyi Çıkış Yapan Blockchain Topluluğu” ödülüne layık görüldü. 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi bünyesinde Blockchain Teknolojisi ve Fintech alanında çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan Blockchain Teknolojisi Kulübü, 2020 BEN Excellence Awards Ödül Tören’inde “Dünya Çapında Yılın En İyi Çıkış Yapan Blockchain Kulübü” ödülüne layık görüldü.

2020 BEN Excellence Awards Ödül Töreninde bu yıl dört kazanan oldu. İÜ Blockchain Teknolojisi Kulübümüz, Northwestern University Blockchain Group, Rutgers Business School Blockchain Hub ve Leeds University Union Cryptocurrency and Blockchain Society gibi dünya çapında üniversitelerin toplulukların ödül aldığı bir organizasyonda başarısını uluslararası alanda göstermiş oldu.

Blockchain Teknolojisi Kulübü Kurucu Başkanı Furkan Duran, “Türkiye’nin en köklü üniversitesi İstanbul Üniversitesi’nde, Türkiye’nin ilk İktisat Fakültesi’nin bünyesinde kurulan kulübümüz, Blockchain Education Network (BEN) içerisinde takdir toplaması bizim için büyük bir gurur. Bu ödül bize daha büyük başarılar elde edebilmek için motivasyon kaynağı oldu” dedi.

“Bu Kulüp Kolektif Bir Başarının Ürünüdür”

Kuruluşunun ilk yılından itibaren multidisipliner bir çalışma ortamı yaratarak kulübün etki alanını genişlettiklerini ifade eden Duran, “Kulübümüzdeki ekiplerimizin büyük emekleriyle hackathon birinciliği ve airdrop birinciliği elde ettik. Verdiğimiz emek Blockchain Education Network (BEN) tarafından büyük takdir topladı” diyerek kulübün bu sene için Araştırma ve Geliştirme (AR-GE) planlarının olduğunu söyledi. Duran, “AR-GE ekibimiz içerisinde Kodluyoruz Fellow’u Lara Nur Yılmaz, CS50x eğitimi için bir çalışma grubu oluşturarak sıfırdan yazılım dünyasına girmek isteyen arkadaşlarımıza temel algoritma öğrenmeleri için yardımcı olacak. AR-GE ekibimize liderlik eden Buse Kaya, Blockchain’in teknik yönlerini öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olarak global hackathonlar için ekipler oluşturacak. Başkan Yardımcımız Ata Tekeli hem İngilizce hem Türkçe makaleler yayınlayarak kulübümüze akademik bir background katmakta. Bu kulüp kolektif bir başarının ürünüdür. Gelecekte de bu kolektif başarılar ülkemize katma değer olarak geri dönsün istiyoruz. Hedefimiz budur” dedi.

“Küçük Bir Başlangıç Yaratıcı Bir Yıkım Yaratır”

Blockchain Teknolojisi Kulübü’nü bir kelebek etkisi olarak düşündüğünü söyleyen Duran, “Küçük bir başlangıç yaratıcı bir yıkım yaratır. Blockchain yıkıcı bir teknoloji. Kulübümüzdeki arkadaşlarımız da bu yıkıcı teknolojiyi geniş kitlelere yayarak bu ekosistemde fark yaratan yaratıcı yıkımın öncüleridir” dedi.

Blockchain Education Network (BEN) nedir?

Blockchain Education Network (BEN — Blockchain Eğitim Ağı) Global olarak dünyanın farklı kıtalarından 80’den fazla Üniversite Kulübü’ne ev sahipliği yapan şemsiye bir örgütlenmedir. BEN, dünya çapında blockchain alanındaki topluluklar arasında en kalabalık öğrenci, mezun, akademisyen ve profesyonellerden oluşan topluluğa sahip oluşumlardan biridir. Dünya genelinde 2.350’nin üzerinde öğrenci, akademisyen ve mezunlardan oluşan bir topluluk olan BEN, birçok farklı disiplinlerde blockchain teknolojisini üzerine çalışan veya uygulayan firmalar, kuruluşlar, danışmanlık şirketleri ve blockchain toplulukları tarafından desteklenmektedir.”

Haber: Hande Nur Ocak
İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

Kaynak: İstanbul Üniversitesi Resmi Web Sitesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.