''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

UND Emin Ellerde

1997 yılından beridir aktif bir şekilde nakliyecilik sektörünün içerisinde olmanın ve  ülkemize hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyorum. Uluslararası arenada  sektörümüzün temsil haklarını elinde tutan UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) seçim arifesine girmiş bulunmaktadır.
2005’li yıllarda  UND çatısından ayrılarak RO-DER ( Ro-Ro Gemi İşletmecileri ve Kombine Taşımacılar Derneğini kuran Merhum Saffet ULUSOY beyin çağrısına kulak vererek bizlerde katılım gösterdik.  Nakliye sektörünün menfaatine bir çalışma yol haritası ile bizleri temsil eden
RODER…
Uzun süren bir konsorsiyum sonucu 2010 yılında UND ve RODER birleşmeye girmiş ve yaklaşık sektörü ayakta tutan 1500 Taşımacılık şirketi yeni bir ivme kazanmıştır. UND çatısı altına girildiğinde Şahsımın sahibi olduğu firma bu yeni oluşumda yer almamıştır. O tarihlerde aldığımız bu kararın haklı ve yerinde bir karar olduğunu sektör çalışanları olarak görmekteyiz.  Yıllar boyu bizleri temsile  soyunmuş UND derneği, yurt dışı faaliyetlerini sürdüren firmaların yanlarında  sadece ve sadece sözde olmuş , özde hiçbir çözüme gitmemiştir. Ülke dışında aracın kaza yapar… yetkili bulamazsın , Günlerce gümrük kapılarında konvoy oluşur – gümrükler çalışmaz… yetkili arada bulasın. Yurt dışında şoförler göz altına alınır… UND yetkilileri yine yok. Bunun gibi Taşımacılık şirketlerinin yaşadığı Yüzlerce sorunu sizlere anlatabilirim.
NEDEN BÖYLE OLUYOR DİYE ?  soranlara cevaben ..!  Sektörün başında, sektörün içinden gelen biri değil de , ÜST YAPI ve ağır vasıta satan biri olursa olacağı budur.
Kıymetli yol arkadaşlarım , Bir birinden değerli sektör ortaklarımız..
Katılımcı , Şeffaf ve Çözüm Odaklı bir UND için 40. Genel Kurulda UND Birlikte Güçlüyüz Platformunda birleşen Firma paydaşlarımızın yanında olmak ve Kötü bir yönetim anlayışına dur demek için.. UND üyesi olup , oy kullanacak tüm Lojistik firma yetkililerini destek olmaya davet ediyorum. Sayın Başkan Fevzi ÇAKMAK beyin Başkanlığında ve bir birinden değerli yönetim kurulunun oluşturduğu bu oluşuma destek vermenin tam zamanı.
  1. Genel kurul sonrası Yeni yönetimin kazanması halinde Firmamızın UND üyeliğini aktif hale getireceğimizi ve güçlü bir iskelet yapısıyla , aile olmanın gerçek manada hissiyatını yaşayacağımızı siz değerli yol arkadaşlarımıza arz ederim.
Ali Şevki KARATAŞ
Karataş Grup Lojistik

Yoruma kapalı.