''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

Turgutoğulları Alaş Toyga Kültür Şöleni Yapıldı

Turgutoğulları  Alaş Toyga Kültür Şöleni Akşehir’de  yoğun katılımla gerçekleşti. Büyük İç Anadolu Platform Başkanı Av.Mehmet Yalım’ında katıldığı şenlikler  ilgi gördü.

Turgutoğulları Alaş Toyga Kültür Şöleni bu yıl ilk kez Akşehir’de gerçekleşti. Kortej ve mehter marşı ile başlayan şenlikte Turgutoğulları bir araya gelerek hasret giderdiler. Geleneksel Türk yemeği Toyga ve Alaş ikramının yapıldığı şenlikler hava muhalefeti nedeniyle Akşehir Zekai Baloğlu Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

Turgutoğulları Alaş Toyga Kültür Şölenine katılan Büyük İç Anadolu Platform Başkanı Av.Mehmet Yalım yapmış olduğu konuşması ile büyük ilgi gördü. Konuşması sonrası Yalım’a plaket takdimi yapıldı

Akşehir Zekai Baloğlu Kapalı Spor Salonununda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan şenlik, açılış konuşmaları ve çeşitli etkinliklerle devam etti. Şenliğe destekte bulunan firmalara plaket takdiminde yapıldığı şenlikte ses sanatçısı Fatih Işık, İlker Pınarbahçe ve Ali Kınık katılımcılara güzel bir müzik şöleni yaşattı. Turgut ve Çevre Köyleri Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği (TURÇEVDER) öncülüğünde yapılan şenliğe Mhp Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Mhp İl Başkanı Remzi Karaarslan, Danıştay üyesi Musa Heybet, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yunak Belediye Başkanı Ali Konak, Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe, Büyük İç Anadolu Platform Başkanı Av.Mehmet Yalım,  İyi Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Mhp Akşehir İlçe Başkanı Salih Akça,  Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, İyi Parti Akşehir İlçe Başkanı Mehmet Emre, Ülkü Ocakları Konya il başkanı Yusuf Kasım Akta, siyasi parti yöneticileri, STK başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Lonca Medya

Yoruma kapalı.