''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

El Birliği, Gönül Birliği İçinde Çevre Temizliği Yapıyoruz

Arev Okulları, Arev Vakfı ve Arev Spor Kulübü, Beylikdüzü Cimnastik Spor Kulübü, Sualtı Sporları ve Dünya Rekortmenleri  Kulübü Beylikdüzü Gürpınar Sahili’nde bir araya gelerek deniz altında ve çevresinde temizlik gerçekleştirdiler.

 

Amacımız Genç Nesillere Suyun Altına Attığımız Kentsel Atıkların Yok Olmadığını Göstermek

Sualtı Sporları ve Dünya Rekortmenler Kulübü Başkanı Cem Karabay ”Milli bayramlarımızda bu etkinliği gerçekleştirerek, su altını ve doğayı çevreyi koruyarak vatanımıza hizmet etmeyi bir borç biliyoruz”

Beylikdüzü’ndeki bütün okullarda gençlerimize daha önce seminerler düzenledik. Amacımız genç nesillere suyun altına attığımız kentsel atıkların yok olmadığını göstermek. Bizler çocukluğumuzdan beri elimizdeki çöpleri atıkları denize atarak ”nasıl olsa denizde yok olur” diye düşünüyorduk ancak günümüzde görüyoruz ki deniz bu atıkları yok etmemiş hatıra ve anı olarak bize saklamış, bizlerde şimdi aşağıdan çıkarıyoruz. Suya atılan bir sigara izmariti bile yok olması altı ay sürüyor. suyun altını zehirlemeside cabası. Beylikdüzü Sualtı Sporları ve Dünya Rekortmenler Kulübü dalgıçlarını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98.yıl dönümünde bir araya getirdik. Hava soğuk su 18 derece ama onlar suyun altındalar. Tıpkı benim soğuk denizde kırdığım dünya rekoru gibi onlarda şu anda suyun altında rekor kırıyorlar. En güzelide yaptıkları işin amacı aşağıdaki kentsel atıkları toplayacaklar, sekiz dalgıcımız 45 dakikalık dalış sonrasında kıyıda olacaklar, temennimiz hiç bir şey çıkmasın ama varsada onları suyun altından çıkartalım bu etkinlik bundan sonra yapılacak etkinliklere örnek teşkil etsin.

El Birliği, Gönül Birliği İçinde Çevre Temizliği Yapıyoruz

Beylikdüzü Kurucu Belediye Başkanı ve Arev Okulları, Arev Vakfı, Arev Spor Kulübü başkanı iş insanı Vehbi Orakçı ise yapmış olduğu konuşmasında “Çocuklarımızın, gençlerimizin böyle arı gibi çalıştıklarını görmek çok büyük bir keyif verdi. Biliyorsunuz arılar çiçeklerden öz alıp bal yaparlar, çocuklarımızda şu anda doğayı temizleyip onlara zemin hazırlıyorlar. Arev Vakfı, Arev Okulları, Arev Spor Kulübü olarak bu ortamda bulunmaktan, bu çalışmaya katkı sunmaktan büyük keyif aldık. Temiz çevre için, gelecek kuşaklara, yarınlarımızın teminatı gençlerimize bırakacağımız bir çevre için önlem almak temiz tutmak bizim görevimiz.

Beylikdüzü Kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı: ”Okullarımızda bugün resmi törenlerde kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızın bana göre bugünkü en güzel etabı çevre temizliği oldu, dalgıçlarımızı organize ederek Marmara Denizi altında ve üstünde yaptıkları temizlik şuan devam ediyor. El birliği gönül birliği içerisinde çevre temizliği yapıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla çok yoğun bir kirlilik var. Kirliliğin müsebbibi bizleriz, o yüzden temizlik bize düşüyor. Umarım ve dilerim ki insanlarımız daha bilinçli olsun daha  duyarlı olsun…

Doğa katliamına vesile olacak bir plastik pet şişenin kendi kendini yok etmesi altıyüz milyon yıl gibi devasa bir zaman için o vebala girmiş olacağız. O yüzden gençlerimizi bilinçlendirmek, kendimizi bu anlamda  sorumluluk duygusu ile sorumlu kılmak ve bu temizliğe karınca kadarınca katkı yapmak için toplandık. Soğuk havaya rağmen yoğun bir katılım var. Gürpınar sahilimizi tertemiz yapıyoruz. İnşallah bundan sonra daha duyarlı ve daha bakımlı olarak bırakırız diye umut ediyoruz.

Burdaki amacımız zorlu koşullara rağmen hem Cumhuriyet’imizin anısına, hem Cumhuriyeti’mize minnet duyduğumuzu hemde Cumhuriyetimiz’in kurulmuş olduğu bu topraklara vefa borcumuzu, sorumluluk duygumuzu ifade etmek üzere bir aradayız. Biz zaten Arev Vakfımızda ve Okullarımızda çocuklarımızı üç konuda bilinçli kılıyoruz: Çevre Temizliği, Spor ve Okuma Kültürü. Bu üç kültürü özümseyen gencimiz kendisine, ailesine, mensup olduğu ortama değer katar, güzellik katar.” dedi.

Haber: Lonca Medya

Yoruma kapalı.