''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

Lev’s Wellthread Erkek Giyim İlkbahar/Yaz 2021

Bir koleksiyondan çok daha fazlası olan Levi’s® Wellthread®, bir gelişim laboratuvarıdır. Daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için birtakım tasarım ve üretim zorluklarını detaylı bir şekilde ele alma çabasıdır. İlkbahar/Yaz 2021 sezonunda bu gelişmeler; %55 kenevir karışımlı kumaşlar, yeni doğal boya teknikleri, organik olarak yetiştirilmiş pamuğun genişletilmiş kullanımı ve her Wellthread® ürününün geri dönüştürülebilirliğini kapsayan heyecan verici stil ve inovasyonlar şeklinde karşımıza çıkıyor.

Bu sezon Levi’s® Wellthread®, fermuar detayıyla yenilenmiş otantik düz kesim 551Z jean’i koleksiyonuna ekleyerek daha bol silüetleri kucaklıyor.

Levi’s® aynı zamanda, eski jeanlerden yapılmış devrim niteliğinde bir malzeme olan Circulose® ve organik pamuktan üretilmiş, şimdiye kadarki en sürdürülebilir jean’ini de sunmaya devam ediyor. Levi’s® Wellthread® serisinin 502 modeli, döngüsel denim tasarımında beş yılı aşkın sürelik bir araştırmayı temsil ediyor.

%55 Kenevir Karışımlı Kumaşlarla Tanışın

Levi’s® Wellthread®, keneviri Levi’s® dostları için çok daha yumuşak ve kullanışlı bir elyaf haline getirmenin yollarını geliştirme amacıyla son birkaç sezondur çok sıkı çalışıyor. Yetiştirilme sürecinde kenevir, geleneksel yöntemlerle yetiştirilen pamuğa kıyasla daha az su ve tarım ilacı gerektirir, bu da toprakların daha temiz ve sağlıklı olmasını sağlar. Giysilere entegre edilen kenevir, yağmurla beslenerek su kullanımını daha da azaltan kenevir mahsulünden elde edilir.

Levi’s® bu sezon Wellthread® serisinde Pamuklaştırılmış Kenevir’e yer vermeye devam ediyor ve kenevir oranını %55’e kadar çıkaran pamuk ve kenevir karışımlı yeni kumaşlar sunuyor. Daha fazla kenevir kullanarak kaynakları daha çok koruyor ve daha sürdürülebilir giysiler yaratıyor. %55 kenevir karışımlı jean’ler klasik Levi’s® jean ile aynı görünüme, non-denim ürünler ise yumuşak, rahat ve rafine bir yapıya sahip.

%55 kenevir karışımlı kumaş, erkek ve kadın Trucker ceketleri ile Huş Beyazı 502™ Taper’da bulunuyor. Bu rafine kumaş, hem hafifliği hem de yumuşaklığıyla ayrıcalık kazanıyor.

“Wellthread tasarım metodolojimiz, kullandığımız malzemelerde çevresel sürdürülebilirliğe öncelik veriyor. 2021 İlkbahar/Yaz sezonunda keneviri rafine etmeye ve geliştirmeye devam ediyor, onu koleksiyonlarımız için en iyi hale getirmenin yollarını arıyoruz. Kenevir denim ürünlerimiz sadece müşterilerimizin özgünlük ve konfor beklentilerini karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda kıyafetlerimizin su ayak izini de azaltıyor.”- Una Murphy, Levi’s® Kıdemli İnovasyon Tasarımcısı.

Doğal Boyalar

Bu sezon Levi’s® Wellthread®, jean ve tişörtlerinde bitki bazlı doğal boyalar kullanıyor. Geleneksel olarak bitki bazlı boyalar, boyanın ipliğe nüfuz etmesini sağlamak için toksik kimyasalların kullanılmasını gerektirebiliyor. Ancak Levi’s® Wellthread®, boyanın elyafa ultrasonik dalgalar aracılığıyla uygulandığı bir teknikten yararlanıyor ve bu sayede sert kimyasallara duyulan ihtiyaç ve giysinin çevresel ayak izi azalıyor. Bu sezon Levi’s® Wellthread® koleksiyonundaki her tişört, bu yenilikçi ve su tasarrufu sağlayan bitki bazlı boyama tekniğiyle renklendirildi.

Botanik Blue rengindeki 551®Z Authentic Straight jean’de, bitki bazlı benzersiz bir indigo denim lanse ediliyor. Bu doğal indigo, ABD’de tütün çiftçilerinin tütün yerine kullanmaları için yetiştiriliyor. Hindistan’da %100 organik pamuktan üretilen denim, su tasarrufu sağlayan boyama teknikleri kullanılarak boyanıyor.

Koleksiyonun bitki bazlı yapısının şerefine, grafik tişört serisi bir dizi bitki temelli tema ve görsel içeriyor. Canlı bir renk paletiyle resmedilmiş ve doğal boyalarla boyanmış grafik tişörtlerin her biri, Wellthread®’in doğal çevreyi koruma taahhüdünün bir kanıtı ve kutlaması niteliğini taşıyor.

Tüm tişört ve jean’ler, sentetik kimyasallar, tarım ilaçları veya gübre kullanılmadan yetiştirilmiş Organik Pamuk’tan üretildi. Organik Pamuk, daha sağlıklı tarım topluluklarını desteklemenin yanı sıra suyu, toprağı ve çevreyi temiz ve sağlıklı tutmaya yardımcı oluyor.

Yıkamalar

Tüm Levi’s® Wellthread® yıkamaları, normalde bitiş işleminde kullanılan suyun yüzde 96’sına kadar tasarruf sağlayabilen Water<Less® teknikleri kullanılarak gerçekleştirildi. Yaklaşık 10 yıl önce lanse edilen Water<Less® tekniği, bugüne kadar toplamda 3,5 milyar litreden fazla su tasarrufu sağladı.

Ayrıca Levi’s® Wellthread®, Levi’s® tarafından geliştirilen Korunmuş Kimya programını uyguluyor. Potansiyel zararlı kimyasalların tedarik zincirine ve ürünlere girmesini önleyen bu program, en iyi ve en güvenli formülasyonları belirliyor.

LS&Co.’nun Küresel Ürün İnovasyonundan Sorumlu Başkan Yardımcısı Paul Dillinger, «En yeni Wellthread® koleksiyonunu sunmaktan gurur duyuyoruz.» diyor ve ekliyor: «Geçmişte yaptığımız tüm çalışmaları temel alan bu koleksiyon, tüketicilere sevecekleri ürünler sunarken aynı zamanda sürdürülebilirliği sürecin her adımında en önemli faktör haline getiren tasarım olanaklarını genişletmeye de devam ediyor.»

Çalışan Refahı + Geri Dönüştürülebilirlik

Tüm Levi’s® Wellthread® kıyafetleri; gerekli programların ve teknolojinin bulunduğu her yerde kolayca geri dönüştürülebilmelerini sağlamak için -arka yama, Red Tab, iplik ve cep kısımlarında- tamamen doğal elyaflar kullanılarak, geleceğe yönelik bir döngüsellik anlayışıyla tasarlandı.

Koleksiyonun tamamı, LS&Co.’nun Çalışan Refahı girişimini uygulayan fabrikalarda üretildi. Sağlık, mali güvenlik ve cinsiyet eşitliği gibi konulara eğilerek, şirketin üretimden sorumlu tüm kadın ve erkek işçilerinin yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan bu girişim, çalışanlar sağlıklı ve mutlu olup işlerine odaklandıklarında üretkenliğin artacağı fikrine göre işlemektedir.

Levi’s®️ Hakkında

Levi’s®️, klasik Amerikan stilini ve çabasız “cool” tarzı mükemmel temsil eden bir markadır. Levi’s®️ jean’leri, 1873 yılında Levi Strauss &Co. tarafından keşfedildiğinden bu yana dünyanın en tanınan giysilerinden biri haline gelmiş ve nesillerdir tüketicilerin hayal gücünü ve bağlılığını yakalamayı başarmıştır. Günümüzde Levi’s®️ marka portföyü, daima öncü ve hazır giyim sektöründe eşi bulunmayan yenilikçi bir ruhla evrimini sürdürmektedir. Dünyanın lider jean ve aksesuar markası olarak 110’dan fazla ülkede satılan Levi’s®️ ürünleri, insanların kişisel stillerini ifade etmelerini sağlamaktadır. Levi’s®️ markası, ürünleri ve mağazaları hakkında daha fazla bilgi için levi.com.tr web sitesini ziyaret ediniz.

Levi Strauss & Co. Hakkında:

Dünyanın en büyük markalı giyim şirketleri arasında yer alan Levi Strauss & Co., jean alanında global bir liderdir. Şirket, kadın, erkek ve çocuklar için Levi’s®️, Dockers®️, Signature by Levi Strauss &Co.™️ ve Denizen®️ markaları altında jean, spor giyim ve aksesuarlar tasarlayıp pazarlamaktadır. Şirketin ürünleri, dünya çapında zincir ve çok katlı mağazalar, online mağazalar ve yaklaşık 3.000 perakende ve shop-in-shop mağaza ile 110’dan fazla ülkeyi kapsayan küresel ayak izine sahip bir dağıtım ağında satılmaktadır. Levi Strauss & Co., 2019 yılında 5,8 milyar $ net ciro açıklamıştır. Şirket hakkında daha detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz

Yoruma kapalı.