''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

Hasan Yenidoğdu Girişimcilik Ekosisteminde Farkındalık Yaratacak

Ukrayna’nın Odessa şehrinde bir üniversite olan State University of Intellectual Technologies and Сommunications (ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗВ’ЯЗКУ) bünyesinde kurulan Odessa Google DSC & Blockchain Club, teknoloji ve girişimcilik ekosisteminde farkındalık yaratacak.

İstanbul’da dijital medya alanında gösteren bir firma olan Lonca Medya ile büyük önemli başarılara imza atan Hasan Yenidoğdu, İstanbul’da inşaat teknolojisi üzerine eğitim aldıktan ve medya sektöründe çeşitli çalışmalar gösterdikten sonra Odessa’da yazılım mühendisliği üzerine eğitim almaya başladı. Hızla dijitalleşen ve katma değeri yüksek girişimlerin filizlendiği Ukrayna’da eğitim aldığı üniversitede ”Google Developer Student Club” kurucu lideri oldu. 21. yüzyılın en merak edilen teknolojilerinden biri olan Blockchain teknolojisi üzerine etkinlikler ve araştırma-geliştirme çalışmaları yapılması adına State University of Intellectual Technologies and Сommunications bünyesinde faaliyet gösterecek olan Blockchain Kulübü’nün kuruluşunu gerçekleştiriyor. Ukrayna’da Türk bir öğrenci ve girişimci olan Hasan Yenidoğdu, Odessa Google DSC & Blockchain Club ile Ukrayna’da hem blockchain ekosistemine hem google teknolojilerine yönelik sosyal farkındalık ve dijitalleşmeye katkı sağlayacak önemli projelere imza atıyor.

Google DSC Nedir?

DSC, üniversitelerde Google teknolojilerine ilgi duyan öğrencilerin bir araya gelmesiyle oluşmuş gruplardır. Geliştirmeye ve teknolojiye ilgili lisans ve lisansüstü öğrenciler okudukları bölüm farketmeksizin DSC bünyesinde yer alabilir. Google DSC, üniversite öğrencilerinin mobil, web, makine öğrenimi, bulut bilişim gibi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmalarını amaçlayan Google Developers girişimidir. Odessa’da State University of Intellectual Technologies and Сommunications bünyesinde yer alan Google DSC’nin kurucu lideri olan Hasan Yenidoğdu, mülakatını başarı ile geçip topluluğu kurmasıyla Ukrayna’da yer alan 3 Google DSC liderinden birisi oldu.

Blockchain Nedir? Odessa Blockchain Club Nedir?

Bloklardan oluşan zincir yapıdaki Blockchain, şifrelenmiş işlem takibini sağlayan dağıtık yapıdaki bir veritabanı sistemidir. Finans, tedarik zinciri, dijital kimlik ve kripto varlıklar gibi çeşitli alanlarda kullanılan önemli bir teknolojidir.

Odessa Blockchain Club, düzenleyeceği etkinlikler ile blockchain teknolojisi ile ilgili farkındalık yaratmayı ve global bir ağ içerisinde Ukrayna’da blockchain ekosistemini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Odessa Google DSC & Blockchain Club, İstanbul Üniversitesi’nde yer alan Google DSC – İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Blockchain Teknoloji Kulübü ile partnerlik sağlayarak Türkiye ve Ukrayna ekosistemi arasında uluslararasılaşmaya katkı sağlamaktadır.

Yoruma kapalı.