''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

Mehmet Nuri Kaynar İle Kişisel Gelişim

 

Eğitimci Yazar Mehmet Nuri Kaynar kişisel gelişim üzerine Türk Edebiyatından seçmeler, kendini fethet, Değişime hazır mısın?, Çıkış Yolu Var kitapları ile birlikte günlük gazete olan Diriliş Postası gazetesinde köşe yazarlığını yedi yıldır yürütmektedir. Eğitim ve kişisel gelişim üzerine okullarda konferans veren Kaynar, başarı tesadüf değildir üzerine konferanslar vermektedir. Bir çok sivil toplum kuruluşundada aktif görev alan eğitimci yazarımız toplumsal önderlik çalışmaları ilede dikkat çekmektedir.

Eğitimci Yazar Mehmet Nuri Kaynar

1973 yılında Sivaslı anne ve babanın ilk evladı olarak Adana da doğdu. Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi mezunudur. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi devlet okullarında öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Alanında Yüksek Lisans Yapmıştır. “Dezavantajlı Grupların Eğitim Sürecine Kazandırılmasında Yerel Yönetimlerin Katkısı” başlıklı tez çalışması literatürde ilk olma özelliği taşımaktadır. 2009 yılında eğitim yöneticisi görevinde bulunmakla beraber İstanbul Valiliği oluru ile İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Koordinatörü, İstanbul il Proje Koordinasyon Ekibi (PKE) üyesi olarak çalıştı. Onlarca projede koordinatörlük yaptı.  PCM-Proje hazırlama, yazma ve yönetme eğitimleri aldı. Avrupa Birliği süreci ve projeleri uzmanıdır. Birçok sosyal sorumluluk projelerinde görev alan Kaynar, İstanbul İl Özel İdaresi Projelerinde Eğitim Danışmanı olarak görev aldı. İstanbul Valiliği AB Uyum Alt çalışma: “Sosyal ve Kültürel Çalışmalar Komisyon Üyeliği, STK’lar ve Meslek Kuruluşları Komisyon Üyeliği, Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler Komisyon Üyeliği, Kadın Çalışmaları Komisyon Üyeliği” görevlerinde bulunmuştur.

KAYNAR, Halen İstanbul İli Bahçelievler İlçesi Bülent Ecevit Ortaokulu Müdürü, BESAM-Bilgi, Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulu Başkanıdır. Birçok STK da yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.  Çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış yazıları, bilimsel nitelikte araştırmaları, makaleleri ve tebliğleri, Kültür Bakanlığına kayıtlı telif kitapları olan KAYNAR, son kitabı KENDİNİ FETHET’ in özeti niteliğinde olan “Başarı Tesadüf Değildir” seminerleri vermektedir. Tokat-Niksarlı, Öğretmen, İlknur Kaynar ile evli, Özgenur, İremnur ve Nisanur isimli üç kız babası olan Mehmet Nuri KAYNAR, 23 Şubat 2019 tarihinde Ankara da yapılan ilk olağan genel kurul da seçime katılanların tamamının oyuyla Diriliş Eğitim Sen- Eğitim ve Öğretim Birliği Sendikasının Genel Başkanlığı görevine seçilmiştir.

 

Yoruma kapalı.