''Girişimcilik Ekosisteminin Ekranı''

Beylikdüzü Şehit Aileleri Derneği Basın Açıklaması Yaptı

Beylikdüzü Şehit Aileleri Derneği (BEYŞAD) Şehid ağabeyine küfür eden Kocaeli Milletvekili İYİ Partili Lütfü Türkkan ile ilgili Beylikdüzü ilçesindeki dernek merkezinden BASIN açıklaması yaptı.

Beylikdüzü Şehit Aileleri Dernek Başkanı Ahmet Yerer Basın mensuplarına hitaben yaptığı konuşmasında ”Şehit ailelerine yapılan bu hakaretten ve küfürden sahibine iade ediyoruz. Biz bütün herkese eşit davranmak istiyoruz ve bizede eşit davranılmasını istiyoruz. Eşit mesafedeyizde” sözleriyle katılım sağlayanlara teşekkür etti.

Değerli Basın Mensupları;
Aziz vatanımız için canını toprağa katmış mümtaz şahsiyetlerimiz olan şehitlerimiz ve bu uğurda ölmeyi göze almış gazilerimiz bizler için her zaman birer gurur ve vefa timsali olmuşlardır. Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli aileleri de bu milletin her daim baş tacıdır. Bugün burada henüz 17 yaşındayken PKK terör örgütünün attığı havanla şehit edilen İsa Gümren’in abisine ve ailesine İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın yapmış olduğu saygısızlığı protesto etmek için toplanmış bulunmaktayız.
Şehit kardeşimize karşı kullanılan sözler asla kabul edilemez ve sineye çekilemez türdendir. Şehitlerimizin ailelerine menfur sözleri söyleyebilen Türkkan’ı milletimizin vicdanına havale ediyoruz.
Beylikdüzü Şehit Aileleri olarak bu küfrü sadece o şehit yakınına değil, onun gibi düşünen sağduyulu millete yapılmış bir şuursuzluk olarak görüyoruz. Bu vandallık, karakter dışı, siyasete yakışmayan bir çirkin davranıştır.
Öncelikle gazi meclisimizde bulunan tüm partileri ve millet vekillerine, Şehitlerimizin emanetlerine daha saygılı ve hoşgörülü olasını temenni ediyoruz.
Hangi kurum, kuruluş veya siyasi partiye mensup olursa olsun, bir şehit ailesine ,her ne sebep ile hiç kimsenin küfür veya hakaret etme, aşağılama ve hatta dışlama hakkı yoktur.
Şehit ailesine ağza alınmayacak küfürler eden İyi parti çatısı altında millet vekili görevini yapan Lütfü TÜRKAN’nın bağlı bulunduğu partiden ihracını talep ediyoruz.

 

Beylikdüzü Şehit Aileleri olarak her zaman ve koşulda şehit ailelerimiz ve yakınlarımızın yanında olduk ve Allah nasip ederse de olmaya devam edeceğiz. Buraya kadar teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.